Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Atšvaitų diena Sujainiuose

Pereiti prie turinio

2018 10 29

 

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kvietė prisijungti prie akcijos „Atšvaitų diena – Tavo mieste". Paliepių seniūnija spalio 24 dieną prisijungė prie atšvaitų dienos organizuotos akcijos.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo mažieji bibliotekos lankytojai gavo dovanų atšvaitų, kurie dabar puošia vaikų kuprines. Bibliotekininkė Danelija trumpai priminė, kaip taisyklingai juos nešioti.

 

Visiems buvo priminta, kad rudens ir žiemos laikotarpiu padaugėja eismo įvykiuose nukentėjusių pėsčiųjų, kurie tamsiuoju paros metu nesegi šviesą atspindinčių atšvaitų. Galima kaltinti vairuotoją, tačiau didelę atsakomybę turi prisiimti ir pėstieji bei dviratininkai. Tamsoje nesegėti atšvaito yra tas pats, kas važiuoti automobiliu neįjungus žibintų.

 

Tada kiti vairuotojai tavo automobilio nemato. Atšvaitas pats savaime nešviečia, jis tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį reikia segėti transporto priemonių žibintų aukštyje, dešinėje pusėje. Juostiniai atšvaitai dedami ant dešinės rankos, truputį aukščiau riešo. Tik teisingai prisisegę ar užsidėję atšvaitą esame matomi vairuotojams ir jie gali saugiai prasilenkti su pėsčiuoju.

 

„Dabar yra tamsus paros metas, o atšvaitai yra labai patikima saugumo priemonė", –trečiadienį vaikams dalindama atšvaitus, ryškias liemenes sakė Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio Sujainių filialo informacija

 

Nuotraukos Danelijos Laurinavičiūtės