Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Knygų ir jų herojų kelionės pas vaikus

Pereiti prie turinio

2018 10 27

 

Spalio 18 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos darbuotojos lankėsi Viduklės ir Nemakščių filialuose, kur susitiko su mažaisiais šių bibliotekų skaitytojais.

Su savimi jos atsivežė daug vaikiškų knygelių ir Lėlių – literatūrinių personažų parodą „Atėję iš knygų". Renginius pradėdavo Rudens fėja, kuri ieškojo pasimetusios savo stebuklingosios lazdelės tarp daugybės gražių ir įdomių knygelių.

 

O užtikusi didelę dėžę lėlių, ji pasikvietė į pagalbą Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėją Jolantą Gudeikytę.

 

Viešnia vaikams papasakojo daug įdomių dalykų apie vaikiškas knygutes, jų autorius, apie šių knygučių veikėjų literatūrinį gyvenimą, apie lėlių – literatūrinių personažų atsiradimo parodoje „Atėję iš knygų" aplinkybes.

 

Renginių metu vyko Axel Scheffler ir Julia Donaldson knygos „Grufas" garsinis skaitymas. Vaikai ne tik sužinojo, kas yra tas Grufas, bet ir ko jis bijojo, džiaugėsi gudraus peliuko sėkme. Po knygelės aptarimo, vaikai galėjo iš arčiau susipažinti su literatūriniais personažais, iš jų išsirinkti labiausiai mėgstamus ir sudalyvauti fotosesijoje.

 

Renginiuose dalyvavo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos antrokai su savo mokytoja Zita Kačiušiene ir Nemakščių darželio priešmokyklinio ugdymo grupė su auklėtojomis Laimute Šaparniene ir Jolanta Kybartiene.

 

Spalio 23 dieną „Atėję iš knygų" paroda su kūrybiniu pristatymu keliavo į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Žaiginio ir Šiluvos filialus, kur taip pat džiugino mažuosius skaitytojus.

 

Gintė Pareigė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė