Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Kvėpavimas – tai gyvenimas

Pereiti prie turinio

2018 10 04

 

Nori sveikas ilgai ir laimingai gyventi – išmok taisyklingai kvėpuoti. Tokią svarbią mintį įteigė susirinkusiems klausytojams spalio 4 d. Nemakščių bibliotekoje lektorė Danutė Januškienė.

Ji atskleidė taisyklingo kvėpavimo reikšmę visų žmogaus organų efektyviam funkcionavimui, teiginius parėmė stebėjimų, tyrimų išvadomis, vėliau susirinkusius mokė giluminio kvėpavimo.

 

Po 5 minučių vykusių pratybų daugelis pajuto pokyčius, liudijančius apie organizmo reakciją. Žinoma, svarbiausia tuo užsiimti reguliariai, taisyklingai, žodžiu – išmokti padėti sau.

 

„Mes pamiršome prigimtinį kvėpavimą. Liežuvis visą laiką laikomas prispaustas prie gomurio. Iki mūsų dienų yra išlikęs senolių pasakymas: „Laikyk liežuvį už dantų ir giliai dvasuok".

 

„Kvėpuok – dvasuok, dvasingumas – tai yra dvasios stiprinimas, o dvasia kuria fizinį kūną", – sakė D. Januškienė.

 

Norintiems daugiau sužinoti apie taisyklingą kvėpavimą padės D. Januškienės knyga „Prigimtinis kvėpavimas", kurią ne vienas įsigijo. Daug kas su viešnia kalbėjosi individualiai, uždavė nemažai klausimų, į kuriuos viešnia mielai atsakė.

 

Aušra Užmedzkienė,

RMMVB Nemakščių filialo vyresn. bibliotekininkė

 

Autorės nuotraukos.