Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Kalnujų bibliotekoje viešėjo Andrius Džeisonas iš JAV

Pereiti prie turinio

2018 07 10

 

Jau antrą vasarą iš eilės į Kalnujų miestelio biblioteką atvyko Andrius Džeisonas Mosteika su tėveliu Dariumi ir seserimi Leila iš Niu Džersio valstijos Engelvudo miesto (Amerikoje) bei seneliais.

Jis pristatė dar vieną į lietuvių kalbą išverstą knygą – Dvaito A. Enslio ir Kerolin J. Vudruf knyga „Septynios Kalėdų Senelio naktys".

 

Andriaus senelis Telesforas Mosteika gimė ir augo Kalnujų apylinkėse, todėl labai simboliška, kad anūkas savo verstas knygas pristatė senelio gimtinėje. Knygoje analizuojama labai aktuali tema – šeimų įvairovė nuo tradicinės iki modernios šeimos ir iš to atsirandančiomis problemomis, kai vaikai turi gyventi su vienu iš tėvų.

 

Praėjusią vasarą Andrius pristatė amerikietės rašytojos Medlin Kaplan knygą apie klimato kaitą, ekologiją „Planeta Žemė pasijus geriau" ir pasidalino mintimis apie tai, kaip kiekvienam iš mūsų svarbu tausoti aplinką. Šios knygos skirtos vaikams, tėveliams ir seneliams. Augdamas daugiakalbėje aplinkoje Andrius išmoko daug kalbų, iš čia ir kilo troškimas versti knygas. Jis renkasi knygas, kurios yra edukacinio pobūdžio, nes nori matyti pasaulį geresniu nei jis yra dabar.

 

Į susitikimą Kalnujuose susirinko nemažai jaunųjų skaitytojų ir jų tėvelių. Dalyvavo skaitytojai ir iš Bliūdžių bei Dobrasčio kaimų. Andrius kartu su seserimi Leila mokė Kalnujų jaunuosius skaitytojus įvairių žaidimų. Kalnujiškiai tobulino anglų kalbos žinias žaisdami judriuosius ir intelektualinius žaidimus.

 

Susitikimo pabaigoje Andrius visiems dalyvavusiems vaikams dovanojo po knygą „Septynios Kalėdų senelio naktys" ir marškinėlius.

 

Dėkoju svečiams už gražias akimirkas ir dovanas, seniūnei Reginai už pagalbą organizuojant renginį, Andriaus seneliui Telesforui Mosteikai už puikų saldžių vaišių stalą. Tikiuosi, kad Andrius ateinančią vasarą vėl mus aplankys ir atveš naujų temų apmąstymams ir idėjų iš už Atlanto.

 

Daiva Myniotienė,

RMMVB Kalnujų filialo vyresnioji bibliotekininkė