Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Viduklės bibliotekoje – edukacinė popietė „Saulutė šviečia į gamtą kviečia“

Pereiti prie turinio

2018 06 27

 

Vasara vaikams dovanoja visokių pramogų, bet ir bibliotekos mažieji neužmiršta. Be knygų, be kompiuterių bibliotekos nė neįsivaizduojame. Čia visada yra ką veikti jeigu esi žingeidus. Vis tik kartais, o ypač lietingą dieną, tenka išgirsti:

– O ką mums daryti? Kada bibliotekoje bus šventė?

Vaikai mielai imasi naujų veiklų. Šį kartą idėją pasufleravo gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygos. Saulėtą ir gražią antradienio popietę susirinko vaikai ir netradiciškai gamtoje skaitėme Selemono Paltanavičiaus knygeles. Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie rašytojo, gamtininko biografiją, kad viena iš rašytojo knygų taip ir pavadinta „Eime į gamtą". Jo knygos vaikus supažindina su paukščiais, žvėrimis, drugeliais, vabzdžiais.

 

Paskaitę knygeles išbraidėme pievas, prisirinkome augalų darbeliams kurti. Gaila, bet tik vieną kitą augalą tikruoju vardu galėjome pavadinti. Visi vaikai pažįsta aguoną, dobilą, rugiagėlę, pienę. Ir nors daugelio augalų visai nežinome, veiklai, kurią pasirinkome, ne tai svarbu. Svarbiausia, kad išdžiovinti augalai būtų dekoratyvūs, primintų spalvingą vasarą.

 

Atšalus orams, vaikai iš džiovintų augalų vasaros mozaiką sudėlios rankų darbo atvirukuose, surengsime parodėlę „Sukūrėme patys". Šioje veikloje dalyvavo Gytis Škadauskas, Ovidijus Mickevičius, Domantas Staškus, Deivydas Remeikis, Deimantė Remeikytė, Gabrielė Mickevičiūtė, Edita Mickevičiūtė, Aistė Mickevičiūtė ir Otilija Strimilaitė. Iškylos metu, vaikai vaišinosi ledais, saldainiais, traškučiais, mėgavosi gamtos kvapais ir garsais. Taigi vasara dar nesibaigė, gal dar susitiksime.

 

Janina Gečaitė

RMMVB Viduklės filialo vyresn. bibliotekininkė