Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Nacionalinės žemės tarnybos dovana bibliotekai

Pereiti prie turinio

2018 06 21

 

Raseinių viešąją Marcelijaus Martinaičio biblioteką pasiekė ypač vertingas leidinys – Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos kartu su Vilniaus universitetu išleisto Lietuvos nacionalinio atlaso III tomas. Lietuvos nacionalinis atlasas – politinę nepriklausomybę, teritorinį vientisumą simbolizuojantis išsamus enciklopedinio pobūdžio kartografinis kūrinys, kuriame objektyviai apibendrinami kartografuojamos valstybės gamtos ištekliai, ekonomika, socialiniai ir kultūriniai reiškiniai, švietimas, mokslas bei istorija.

Atlaso III tomą sudaro šeši skyriai: „Teritorinis administracinis suskirstymas", „Gyventojai", „Socialinė būklė ir raida", „Žemė ir miškų ūkis", „Gamtinių išteklių gavyba ir praminė", „Transportas ir ryšiai". Leidinį bibliotekai dovanojo Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

 

Nacionalinis atlasas išsiskiria ne tik savo visapusiška svarba, tačiau ir neįprastu dydžiu – 48 cm ilgio ir 54 cm pločio knyga sveria apie 4 kilogramus. Kad šis išskirtinis leidinys pasiektų Raseinius daug prisidėjo kraštietis Edgaras Živatkauskas. Jo dėka biblioteka įsigijo ir anksčiau išleistus I ir II leidinio tomus. Nuoširdžiai dėkojame šiam bibliotekos bičiuliui.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija