Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Bernotuose vėl skambėjo „Poezijos pavasarėlio“ posmai

Pereiti prie turinio

2018 06 11

 

Jau įpusėjo ketvirtas dešimtmetis, kai vos ne kasmet ištikimiausi eiliuoto žodžio mylėtojai pirmą ar antrą birželio šeštadienį skuba į Bernotus ar Pasandravį. Čia tradiciškai vyksta Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir Raseinių literatų klubo „Dubysa" organizuojama poezijos šventė „Poezijos pavasarėlis".

Tradicija nenutrūko ir šiemet – birželio 9 d. Maironio tėviškėje Bernotuose vėl susibūrė gausus literatūrai neabejingų žmonių būrys. Visus susirinkusiuosius atvyko pasveikinti garbingi svečiai: Raseinių rajono meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, mero patarėja Vaida Tunaitienė, Raseinių garbės pilietis, rajono tarybos narys Česlovas Kenstavičius, rajono tarybos narė Aldona Radčenko, rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė, LR Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Kęstutis Užemeckas, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė.

 

Sveikindamas susirinkusius meras pažymėjo, kad išsivaikštant Lietuvai, ypač svarbūs tokie bendruomenę telkiantys renginiai. Visi sveikintojai rado šiltų, nuoširdžių žodžių, o gerb. A. Radčeno į svečius kreipėsi eilėmis.

 

Nuskambėjus sveikinimams žodis buvo suteiktas pagrindiniams šventės dalyviams – literatams. Poezijos skaitymus pradėjo Kelmės literatų klubo „Vieversys" (vadovas Viktoras Gulbinas) atstovai. Juos improvizuotoje Maironynės klėtelės scenoje pakeitė Tauragės rajono literatų klubo „Žingsniai" (gaila, vadovas Eugenijus Šaltis atvykti negalėjo), Marijampolės „Sietyno" (vadovas Ričardas Jurgelevičius) literatai. Tradiciškai paskutiniai į sceną žengė klubo vadovės Danguolės Peckuvienės vedami „Dubysos" literatai. Poezijos posmų paradą baigė iš Ukmergės atvykusi, bet save tikra raseiniške laikanti poetė Regina Paulauskaitė.

 

„Poezijos pavasarėlio" metu skamba ne tik autorių skaitomi savos kūrybos posmai, bet ir skamba gitaros akordai. Šį kartą dainuojamosios poezijos kūrinius atliko Andriejus Radčenko ir Vytas Germanavičius. Ačiū jiems.

 

Klausant kūrėjų skaitomų posmų, gitaros akordų palydėtų dainų nori nenori tenka sutikti su renginį vedusios M. Martinaičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vedėjos Linos Levickienės cituotais Juozo Erlicko žodžiais „Eilėraštis stabdžių neturi". Gerai, kad kūrybos niekas nestabdo – po metų vėl tikimės susirinkti Maironio tėviškėje, išgirsti naujus literatų kūrinius.

 

Jonas Brigys,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos bibliotekininkas

 

Astos Kriščiokaitienės nuotr.

Daugiau nuotraukų