Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

„Arbatos puodelyje – sveikata“

Pereiti prie turinio

2018 02 08

 

Kadaise garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi vandenį apibūdino taip: „Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei – tu pats esi gyvybė!".

Jau ketvirti metai iš eilės vasario mėnesį Viduklės miestelio bibliotekoje organizuojama popietė su Viduklės ambulatorijos šeimos gydytoju. Šiemet gydytojas Saulius Narauskas kalbėjo apie vandenį, jo reikšmę žmogaus organizmui. Be maisto žmogus gali išgyventi keliasdešimt dienų, tuo tarpu be vandens – vos vieną dieną, kitą.

 

Jei žmogus nuolat vartoja nepakankamai skysčių, troškulio pojūtis išsireguliuoja, nebejaučiame, kada būtina atsigerti. Dažnai troškulys painiojamas su alkiu: ima atrodyti, kad norisi valgyti, kai iš tikrųjų organizmas reikalauja skysčių. Tinkamiausias ir naudingiausias organizmui laikomas negazuotas, tyras vanduo.

 

Kadangi visi susirinkę skaitytojai pažįsta vieni kitus, pažįstame ir savo gydytoją, popietė buvo jauki ir šilta. Gydytojas daug įdomaus papasakojo apie vandenį, atsakė į mums rūpimus klausimus.

 

Išsekus klausimams, prie didelio bibliotekos stalo vaišinomės arbata, kava, saldumynais, vaisiais ir toliau kalbėjomės įvairiomis sveikatos temomis.

 

Janina Gečaitė,

RMMVB Viduklės filialo vyresn. bibliotekininkė

Daugiau nuotraukų