Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Kviečiame naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis!

Pereiti prie turinio Duomenų bazės

2018 01 25

SKELBIMAS  


Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka 2018 metais bibliotekos vartotojus kviečia naudotis pernumeruojamomis duomenų bazėmis: Infolex, Vyturys ir Naxos Music Library bei EBSCO Publishing bazių paketu, kuris apima 14 duomenų bazių.

 

Infolex – lietuviška teisinės informacijos duomenų bazė. Joje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika – galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Duomenų baze galima naudotis Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje (2 aukštas, 14 kab.).

Vyturys – „Vyturio“ leidyklos duomenų bazė / biblioteka, kurioje galima skaityti programinę ir klasikinę literatūrą. Ši paslauga leidžia neradus knygos bibliotekoje, greitai ir lengvai pasiekti jos elektroninį variantą, gavus prisijungimo kodą iš bibliotekininko. Skaitytojai, prisijungę prie www.vyturys.lt, galės nemokamai skaityti pateikiamus kūrinius per asmeninius įrenginius (mobiliuosius telefonus, planšetinius, nešiojamus ir stacionarius kompiuterius) arba bibliotekos įrenginius bei kompiuterius.

Dėl prisijungimo kodo kreiptis į Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus bibliotekininką. 

NAXOS Music Library duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas, operų apžvalgos ir libretai bei kita informacija. NAXOS Music Library duomenų bazėje yra gerokai daugiau nei milijonas garso takelių, o paiešką galima atlikti pagal kompozitorių, atlikėją, žanrą ar kūrinių pavadinimus. Duomenų bazėje pateikiama teorinė medžiaga su muzikiniais pavyzdžiais; vartotojai gali kurti asmeninius grojaraščius arba pasinaudoti jau sudarytais teminiais sąrašais (Playlists). Vaikams skirtoje skiltyje (Junior Section) patraukliai pristatomas klasikinės muzikos pasaulis mažiems vaikams. Vaikai gali klausytis audio knygų „Klasikinės muzikos istorija“. Taip pat sužinoti įdomių faktų apie didžiuosius kompozitorius, orkestro instrumentus, ir net, kaip skaityti muziką.

Eiti į Naxos Music Library

NAXOS Music Library  Vartotojo vadovas (pdf)

EBSCO Publishing – visatekstė serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazių paketas, kuris leidžia ieškoti informacijos humanitariniais ir gamtos mokslų, medicinos bei sveikatos, ekonomikos ir verslo, ekologijos ir aplinkosaugos, socialiniais, švietimo ir kt. klausimais. EBSCO Publishing duomenų bazių paketas suteikia prieigą prie šių duomenų bazių:

Academic Search Complete – daugiatemė duomenų bazė, apimanti humanitarinių ir gamtos mokslų informaciją. Joje galima ieškoti informacijos istorijos, literatūros, švietimo, psichologijos, sociologijos, politikos, tarptautinių santykių, teisės, fizikos, ekologijos, medicinos, kompiuterinių technologijų ir kitomis temomis.

AHFS Consumer Medication Informationduomenų bazė suteikia galimybę vartotojams susipažinti su vaistais, jų sudėtimi, vartojimu.

Business Source Complete – duomenų bazėje pateikiami ekonomikos, verslo, rinkodaros, vadybos, finansų, buhalterinės apskaitos ir kitomis susijusiomis temomis visateksčiai moksliniai straipsniai ir bibliografinė informacija.

ERIC – yra JAV švietimo departamento Informacijos centro kuriama referatinė duomenų bazė švietimo klausimais.

European Views of the Americas: 1493 to 1750 – bibliografinė duomenų bazė. Joje sukaupti įrašai, kuriuose pateikiami leidinių, publikuotų Europoje iki 1750 metų ir susijusių su Amerika, bibliografiniai duomenys. Čia galima rasti informacijos apie 1493–1750 m. laikotarpiu Amerikoje gyvenusius čiabuvius, stichines nelaimes, epidemijų protrūkius, vergiją ir kt.

GreenFILE – duomenų bazė apima ekologijos ir aplinkosaugos temas: globalinį atšilimą, taršą, medžiagų perdirbimą, neigiamą ir teigiamą žmogaus poveikį ekologijai ir kt.

Health Sourc-Consumer Edition – duomenų bazėje siūloma populiaresnio turinio medicinos literatūra. Joje galima ieškoti informacijos farmakologijos, vėžinių susirgimų ir profilaktikos, vaikų priežiūros, mitybos, sporto medicinos ir kitais sveikatos priežiūros klausimais.

 Health Source: Nursing/Academic Edition – duomenų bazė siūlo priėjimą prie visateksčių mokslinių periodinių leidinių medicinos bei slaugos klausimais.

Library, Information Science & Technology Abstracts – duomenų bazė sudaryta iš periodinių leidinių, knygų, mokslinių ataskaitų ir konferencijų pranešimų. Šioje bazėje pateikiama bibliografijos ir referatai bibliotekininkystės, informacijos mokslų ir technologijų klausimais.

Master FILE Premier – duomenų bazėje pateikiama įvairi mokslinė informacija, knygų apžvalgos, bibliografijos. Duomenų bazė orientuota ne tik į akademinį vartotoją, skirta ir platesniam skaitytojų ratui. Čia greta mokslinių žurnalų pateikiama daug populiaraus turinio periodinių leidinių.

MEDLINE – referatinė duomenų bazė medicinos, slaugos, stomatologijos, veterinarijos ir kitais klausimais. MEDLINE siūlo mokslinius biomedicininos periodinius leidinius, kuriuos referuoja ir anotuoja Nacionalinė medicinos biblioteka (National Library of Medicine).

Newspaper Source – duomenų bazėje pateikiami visateksčiai Jungtinių Valstijų dienraščiai, keliasdešimt tarptautinių leidinių.

Regional Business News – visatekstėje duomenų bazėje pateikiamos Jungtinių Valstijų regioninės verslo spaudos naujienų apžvalgos. Čia pateikiama informacija iš verslo žurnalų ir laikraščių. Duomenų bazė kasdien papildoma keliais šimtais straipsnių.

Teacher Reference Center – Duomenų bazėje kaupiama informacija šiomis temomis: suaugusiųjų mokymo, pedagogikos, mokomosios žiniasklaidos, kalbos menų, raštingumo standartų ir kt.

Dėl prisijungimo duomenų prie EBSCO Publishing duomenų bazių paketo kreiptis į Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus bibliotekininką ar į Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrių (2 aukštas, 14 kab.).

EBSCOhost paieškos galimybės ir prisijungimas

 

Kilus klausimams dėl prisijungimo duomenų, informacijos teiraukitės Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus darbuotojų ar el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. "> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. ir telefonu 842851328.

 

Kviečiame naudotis duomenų bazėmis!

 

Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Justina Maulienė