Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Unikalus leidinys

Pereiti prie turinio

2018 01 05

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos fondus papildė labai įdomus leidinys – 2017 m. asociacijos „Idėjų upė" išleista didelio formato knyga „Edukacinis grafikos albumas".

Knygos sudarytojas Arūnas Kazlauskas į šį leidinį sudėjo keturių dailininkų Robertos Vaigeltaitės-Vasiliūnienės, Evaldo Mikalauskio, Vaivos Kovieraitės-Trumpės ir Veros Yahoudzik įvairiomis grafikos technikomis atliktus kūrinius.

 

Albumas išleistas tik 3 (!) egzempliorių tiražu ir įrištas rankomis. Vien tai jį daro unikaliu. Tačiau didžiausia knygos vertė slypi ne čia. Leidinyje įrišti originalūs, autorių pasirašyti kūriniai.

 

Kaip sako patys knygos leidėjai, albumas skirtas dailę studijuojantiems moksleiviams susipažinti su grafikos meno įvairove.

 

Tam pasitarnauja knygos pradžioje pateikti lakoniški, tačiau labai informatyvūs giliaspaudės, plokščiaspaudės, iškiliaspaudės ir trafaretinės grafikos technikų apibrėžimai, pati galimybė paliesti originalius darbus.

 

Albumo leidimą rėmė Raseinių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

 

Jonas Brigys,

RMMVB Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkas