Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Literatų popietė Nemakščių bibliotekoje

Pereiti prie turinio

2017 12 01

 

Nemakščių miestelio literatai lapkričio 30 d. susirinko į Nemakščių biblioteką laisvam pokalbiui apie literatūrą, jos sklaidą.

Jovita Liekienė kalbėjo apie literatūros ištakas, sroves, jų kaitą. Palietė kalbą, kaip išraiškos priemonę, jos įtaką poetiniam žodžiui. Zigmas Akramavičius tęsė Jovitos pradėtą temą, kalbėjo apie kūrybos procesą, to proceso kaitą laike, apie gyvenimiškąją ir intelektualinę patirtį.

 

Zigmas pabrėžė, kad itin svarbu sakyti tiesą. Tam paprieštaravo Jovita: „Vieno poeto išreikšta mintis negali atspindėti absoliučios tiesos. Ne veltui senovės graikai tiesos ir teisingumo deivę Temidę vaizdavo aklą", – sakė ji.

 

Pirmą kartą susibūrime dalyvavo Antanas Antanavičius su pluoštu eilėraščių. Šio žmogaus galva neužgriozta nebūtinais jo gyvenime dalykais. Ji visai arti žemės, kasdienio žmogaus triūso yra pati savaime savita ir įdomi. Matėsi, kad žmogus pasiilgęs bendravimo, todėl eilėraščių skaitė daugiausia.

 

Pokalbyje dalyvavo mokytoja Živilė Lembutienė. Ji taikliai ir taktiškai nurodė silpnesnes dalyvių kūrybos vietas, pabrėžė stipriąsias.

 

Šis tarpusavio susibūrimas buvo šiltas, nes jo dalyviai, seniai vienas kitą pažįstantys bičiuliai, turintys ką vienas kitam pasakyti.

 

Aušra Užmedzkienė,

RMMVB Nemakščių filialo vyresn. bibliotekininkė