Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Velykinė popietė Šiluvos miestelio bibliotekoje

Pereiti prie turinio

2017 04 11

 

Artėjant gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventei – Velykoms, Šiluvos miestelio bibliotekoje balandžio 7 d. vyko edukacinis užsiėmimas „Mano margutis margiausias".

Į biblioteką nuoširdžiam ir šiltam pabendravimui susirinko Šiluvos miestelio bibliotekos jaunieji skaitytojai ir jų tėveliai. Popietės dalyviai ne tik sužinojo apie Velykų papročius, žaidimus, bet ir buvo pakviesti į kūrybines dirbtuvėles pasimokyti marginti vašku velykinius kiaušinius. Kiekvieno krepšelyje – rūpestingai sudėti kiaušiniai. Juk visi nori Velykų rytą stalą papuošti margintais margučiais. Tądien biblioteka virto mažomis jaukiomis dirbtuvėlėmis, kvepiančiomis bičių vašku, su daugybe kiaušinių.

 

Kiaušinių marginimo edukacinį užsiėmimą vedė ir margučių marginimo paslaptimis dalinosi šiluviškė Justina Sebeckytė. Sužinojome, kaip pasiruošti kiaušinius dažymui, kaip ir iš kokių augalų pasigaminti natūralius dažus, aptarėme marginimo būdus. Čia pat mokėmės marginimo vašku, žvakidėse kaistančiu vašku bandėme išvedžioti įmantresnius ar visai paprastus raštus.

 

Nuoširdžiai dėkojame Justinai už malonų bendravimą, už atsakingai ir kruopščiai paruoštą ir pravestą edukacinį užsiėmimą, už dalyvavusiems suteiktas žinias, atskleistas paslaptis, duotus patarimus, marginant kiaušinius vašku.

 

Linkime visiems bandyti, fantazuoti. Linksmų Velykų su margais margučiais!

 

Neringa Aleksandravičiūtė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialo bibliotekininkė

Daugiau nuotraukų